Warning: Attempt to read property "permalink" on false in /home/users/hurtownia/public_html/recyklingkabli.pl/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/context/meta-tags-context.php on line 308

Jakość kabli elektrycznych ma znaczenie

licznikPrzedsiębiorstwa energetyczne w naszym kraju coraz bardziej angażują swoje siły i środki w rozpowszechnienie programu smart metering, czyli używania inteligentnych liczników energii elektrycznej. Inteligentny licznik energii elektrycznej to świetne urządzenie.

Bardzo często są to jeszcze programy testowe, ale już wielka część odbiorców może przekonać się o świetnych funkcjach i nowych rozwiązaniach, które sprzyjają energetycznym oszczędnościom. Jedna z większych polskich jednostek obsługująca w sumie jakieś 3 mln konsumentów objęła inteligentną siecią wszystkich swoich konsumentów, którzy prowadzą przedsiębiorstwa większe i mniejsze, oraz 170 tysięcy odbiorców indywidualnych. Odsetek odbiorców indywidualnych – to jedynie 6% ogólnej liczebności obsługiwanych konsumentów z grupy komunalnych. Tu rozdrobnienie, ceny i potrzebny do zmian czas są ogromne.

Innowacyjnym udogodnieniem dla użytkowników inteligentnych liczników jest możliwość zdalnego wykonywania zmiany taryfy energetycznej. Nie jest już koniczna wizyta przedstawiciela sprzedawcy energii. Konsumenci mogą cały czas korzystać z portalu, na którym prosto jest im analizować indywidualne zużycie, ale także dostępne są świetne aplikacje na smartfony. Mobilne aplikacje stwarzają coraz szersze możliwości należytego sterowania zużyciem energii. W ten sposób możemy dokonywać włączania lub wyłączania konkretnych odbiorników prądu na odległość.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to jakość kabli elektrycznych jest bardzo istotną sprawa. Jakość wykorzystanych przewodów do instalacji ma wielki wpływ na żywotność oraz bezpieczeństwo eksploatacji. Istotne jest także optymalne dopasowanie przewodu do warunków pracy oraz przekroju żył roboczych, a do tego napięcie eksploatacyjne dostosowane do zaleceń producenta. Użycie nieodpowiednich surowców bardzo obniża żywotność naszego przewodu i bezpieczeństwo jego eksploatacji.

Taśma dwustronnie klejąca 3M o szerokim zastosowaniu.