Warning: Attempt to read property "permalink" on false in /home/users/hurtownia/public_html/recyklingkabli.pl/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/context/meta-tags-context.php on line 308

Cyrkon – materiał w protetyce

cyrkonProtetyka w stomatologii to dział, którego zadaniem jest wypełnianie wszelkich ubytków zębnych. Utrata zęba nie musi oznaczać konieczności posiadania nieatrakcyjnej luki w szczęce. Istnieje wiele metod wypełnienia ubytku. Protetyka stosuje różne materiały, które zastępują braki w uzębieniu. Jednak najlepszym wydaje się być cyrkon.

Cyrkon a właściwie tlenek cyrkonu to nic innego ceramika wykazujące niezwykłą twardość, dlatego korony cyrkonowe są wyjątkowo trwałe i zapewniają długotrwałe wypełnienie ubytku.

Cyrkon, poza swoją wyjątkową twardością, wykazuje również szereg innych właściwości niezwykle pożądanych w protetyce. Zapewnia duże walory estetyczne. Możliwość łatwego barwienia pomoże protetykowi dostosować barwę korony do naturalnego koloru zębów pacjenta. Dzięki temu, „sztuczny ząb” nie odbiega od pozostałych wyglądem, nie rzuca się w oczy, co zapewnia pacjentowi swobodę. Mimo swojej twardości, która gwarantuje wytrzymałość, daje się swobodnie kształtować. Protetyk bez trudu dopasuje kształt korony do naturalnego uzębienia.

Każdy materiał, jaki zostaje aplikowany do ludzkiego organizmu, bez względu na to, czy będzie to proteza stawu biodrowego czy sztuczne wypełnienie uzębienia, musi być w pełni bezpieczny. Tlenek cyrkonu taki jest. Szereg badań potwierdził, że materiał ten nie wykazuje żadnych właściwości alergicznych, nie wchodzi w niekorzystną reakcję z innymi materiałami wykorzystywanymi w stomatologii, jest materiałem, który nie zwiększa ryzyka wystąpienia nadwrażliwości, ze względu na wysoką funkcję izolacyjną, dzięki temu, chroni przed działaniem zbyt dużego zimna lub ciepła.

Korony cyrkonowe są trwałe, nie wyróżniające się wyglądem od naturalnych zębów i bezpieczne.