Warning: Attempt to read property "permalink" on false in /home/users/hurtownia/public_html/recyklingkabli.pl/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/context/meta-tags-context.php on line 308

Przewody mieszkaniowe [OMY]

Przewody energetyczne można usystematyzować na wiele sposobów. Oprócz podziału według materiału, z jakiego zostały wykonane (lub który nie wchodzi w ich skład), możliwy jest kategoryzowanie według ich zastosowania czy liczby żył, które owe przewody tworzą. Można też wziąć pod uwagę środowisko pracy – wówczas jako charakterystyczny typ przewodów można wyróżnić przewody mieszkaniowe [OMY]. Oczywiście jego zastosowanie nie jest ograniczone wyłącznie do mieszkań.

Oprócz pomieszczeń domowych i kuchni przewody mieszkaniowe [OMY] mogą być używane w lekkich warunkach pracy (np. pracowniach krawieckich), do lekkich przenośnych urządzeń (np. odbiorniki radiowe, lampy stołowe i stojące, maszyny biurowe). Przewody mieszkaniowe [OMY] zdecydowanie nie znajdują zastosowania w urządzeniach cieplnych, kuchennych gotujących i grzewczych. Nie można używać ich w instalacjach zewnętrznych na otwartym powietrzu, w budynkach przemysłowych lub rolniczych, a także w przenośnych narzędziach (z wyjątkiem domowych).

Nadają się za to do pracy w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych, przy średnich obciążeniach mechanicznych (np. w pralkach, wirówkach i lodówkach). Można je także układać na stałe np. w meblach, zabudowach dekoracyjnych czy ściankach przestawnych.

Na bazie Tigris Alupex